11 listopada – Święto Niepodległości


„11 listopada jest dniem, o którym pamięta każdy Polak na całym świecie. Jest to dzień, który symbolizuje odrodzenie Polski po 123 latach niewoli. Narodowe Święto Niepodległości Polski ma duże znaczenie dla każdego pokolenia. Pokazuje jak trud, walka i chęć zwycięstwa może zmienić tok całej historii oraz wskrzesić naród i państwo, które miało na zawsze zniknąć z mapy Europy i świata.
Pamiętając o trudnych czasach, krwawych walkach o niepodległość Polski i o losach ludzi, którzy oddawali swoje życie, aby Polska znów zaistniała nie tylko w sercach i umysłach ludzi, ale także, jako suwerenne państwo, pragnąc uczcić pamięć osób, które zginęły za wolność Ojczyzny i upamiętniając Odrodzenie Polski” tego dnia w całym kraju odbywają się uroczystości. W Zgorzelcu one miały miejsce i w tym roku także odbyły się w kościele Św. Bonifacego z udziałem władz samorządowych, organizacji społecznych oraz organizacji kombatanckich.
Zgorzelecka Grupa Motocyklowa po raz pierwszy także wzięła udział w tym święcie. Delegacja ośmiu motocyklistów uczestniczyła w uroczystościach w kościele a następnie razem przemaszerowaliśmy pod Pomnik Milenijny gdzie złożyliśmy kwiaty.

Galeria zdjęć

Możesz napisać komentarz, lub użyć trackback ze swojej strony.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby móc komentować!.